Ty jesteś wegetarianką !?

Myślę, że już o tym wspominałam, ale są też inne ,nowe osoby czytające moje posty i o tym nie wiedzą.Tak, jestem wegetarianką. 

Skąd to się wzięło:

W tym roku całkowicie „wyrzuciłam” mięso ze swojego jadłospisu.Ja po prostu kocham zwierzęta i osobiście nie potrafię ich jeść. Wyobrażacie sobie jeść żywą istotę albo co gorsza jakiegoś człowieka !? Właśnie, nie. Ale i tak to robicie. Nie widzę w ogóle w tym sensu. 

Co sądzę o jedzeniu zwierząt:

Jestem całkowitym przeciwnikiem. Wiele osób odpowiada na pytanie czy by zjadły psa, że nie. To jest najgorsza odpowiedź. Bo pies to takie samo zwierzę jak każde inne. Inne zwierzęta też czują ,przecież to nie jest bezuczuciowa zabawka. Ludzie podzielili zwierzęta na te do jedzenia i te do kochania. Osoba mająca się za osobę kochającą zwierzęta ,a na obiad pierwsze co bierze to mięso ,jest coś podejrzane. Tak być nie powinno. Nie rozumiem w ogóle osób jedzących zwierzęta, ale też muszę je zaakceptować tak jak inni ludzie akceptują wegetariankę :). 

Czym zastąpić mięso:

Wiele osób przechodzących na wegetarianizm nie wie, że trzeba mięso czymś zastępować, no bo przecież to nie jest weganizm i nie trzeba. To jest nie prawda. Mięso też trzeba zastępować! Dużo osób myśli, że wegetarianizm jest drogi. Dawno nie słyszałam większej bzdury! Czy kupicie sojowy pasztet czy mięso to wyjdzie wam na to samo. Ale wracając do tematu. Czym zastąpić mięso? A więc warzywa strączkowe.Jeżeli ktoś nie lubi tych warzyw to można je zastąpić mlekiem czy pasztetem sojowym . Są również parówki, kiełbasa czy kotlety sojowe. Osobiście nie próbowałam, więc nie wiem jak smakują. Pasztet i mleko można znaleźć w prawie każdym supermarkecie :).

 

Mam nadzieję, że pomyślicie na ten temat trochę dłużej i przestaniecie jeść mięso, a przynajmniej zmniejszycie ilość spożywania go.Do zobaczenia :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>